Kolik zvládnete ušetřit?

Obsah

Máte kontrolu nad svými penězi? Nebo spíše peníze kontrolují vás?  Získejte zpět finanční sebedůvěru pomocí osvědčeného plánu. Žádné bloudění v džungli účtů. Žádné nekonečné tabulky, zmatené grafy a nesrozumitelné texty. Pěkně polopaticky, krok za krokem začneme nastavovat systém, který automaticky bude rozmnožovat vaše bohatství na účtu. Den za dnem, rok za rokem. 

Naučím vás, jak spravovat vydělané peníze tak, abyste si mohli prožít své sny. Finanční poradenství dělám přes deset let, dobře vím, že nesnášíte tabulky a papírování. Vytvořila jsem “blbuvzdorný” postup, krok za krokem, který vás dovede až k pasivnímu příjmu, kdy žijete s našetřených peněz a je jen na vás, jestli budete pracovat a dál rozmnožovat své statky nebo se budete věnovat svým koníčkům.

 

Ve své praxi se denodenně setkávám s lidmi, kteří řeší finance, když už jim prakticky nic jiného nezbývá (a už je pozdě). Nebo by si raději nechali provrtat koleno než by vedli cokoliv jako domácí účetnictví (a chápu je, ani já žádné nevedu).

Mít rodinné účty v pořádku neznamená, že sledujete každou pětikorunu. Nebo že máte výčitky svědomí z kafe koupeného v automatu, protože si ho přece levněji můžete uvařit doma.  Neznám nikoho, kdo by zbohatnul syslením desetikorun. 

Budeme se soustředit na podstatné věci. V devíti dílech postavíme znovu vaši budoucnost. Tak, abyste dosáhli na své sny a moc se při tom nenadřeli.  Je to mnohem jednodušší a zvládnete to stejně dobře jako stovky lidí před vámi.

 

Nejste v tom sami

Na své cestě k bohatství (ať už to pro vás znamená cokoliv) nejste jediní a tedy ani sami. Některé kroky si odškrtnete okamžitě a jiné vám mohou zabrat týdny i roky práce. Podstatné je, že jste na cestě a víte, kam jdete. Hned na začátku si vybudujete velmi silný mechanismus, který vám nedovolí spadnout do chudoby v případě špatných časů. 

Pokrok bude záviset hodně na vás a vaší vytrvalosti. Připojte se k podpůrné FB skupině Finanční tipy a nebojte se mi napsat ve své slabé (i silné) chvilce. Opravdu na všechno odpovídám. Sdílením úspěchů a zdánlivě nepřekonatelných překážek budeme všichni silnější 🙂 Osobní konzultací také můžeme najít cestičku, která právě pro vás bude schůdná.

Lenka Bozková

Zvládnete to.

Umět spravovat své peníze není raketová věda. Využijete zaručené rady z internetu zkušenosti přátel. Pak něco zkusíte. Nevyšlo? Tak znova. Bude vás to stát dost času, peněz a "začátečnických" chyb než najdete nejlepší řešení.

Poradce

Najdu vám řešení na míru a upozorním na možná rizika. Podpisem smlouvy to nekončí, ale začíná. Na jakoukoliv otázku dostanete kvalifikovanou odpověď. Za své rady nesu odpovědnost. Většinu finančních situací, které řešíte poprvé, jsem zažila a prošla s různými klienty už mnohokrát.
30 min konzultace zdarma

Jak sledovat rodinný rozpočet

V tomto úkolu si nastavíme téměř bezúdržbový systém, který bude sledovat naše výdaje a příjmy za vás. Je důležité, abyste sledovali účty celé společně hospodařící domácnosti. Tedy zejména i manžela – manželky. Jednodušší to budou mít ti, kteří mají společný účet. Jestli jedete na dva samostatné účty, budete si muset s partnerem- partnerkou promluvit, koneckonců v domácnosti žijete oba dva a jste na jedné lodi. Nemůžete pádlovat každý jiným směrem a současně plout dopředu 🙂 

 

Vaše elektronické bankovnictví

Jestli nemáte žádný běžný účet v bance, tak si ho otevřete. Dále si k němu pořiďte debetní kartu a elektronické bankovnictví.  Veškeré příjmy si necháte zasílat na běžný účet. Některé účty jsou méně a některé více přehledné, jestli si nejste jistí, tak mi napište.

Minimálně 3 měsíce plaťte pokud možno všechny výdaje debetní kartou. Debetní karta platí přímo z vašeho běžného účtu, snižuje jeho zůstatek. Na rozdíl od kreditní karty, kterou když platíte, tak zvyšujete svůj dluh na kontokorentním účtu nebo jiném úvěru.

Otevřete si v prohlížeči své internetové bankovnictví. Každá banka nabízí třídění výdajů. Automaticky, na základě vašich plateb kartou přiřazuje odchozím platbám kategorii výdajů dle typu obchodu, kde jste platili. Vypadá to například takto:

 

účet

Projděte si výdaje za poslední 3 měsíce (nebo déle, je-li to možné). Soustřeďte se na velké výdaje. Zkontrolujte, jestli automaticky přiřazené kategorie sedí s realitou. Jednotlivé položky můžete rozklikávat až na jednotlivé transakce. Prvních pár měsíců budete muset výdaje ručně opravovat, pak se budou třídit automaticky a nezabere to téměř žádný čas. Cílem je, abyste měli správně zařazených alespoň 80% výdajů domácnosti.

Najděte v elektronickém bankovnictví záložku nazvanou například rozpočty, přehled výdajů, analýza historie atp. Jsou tam sečtené výdaje určité kategorie za určité období. Orientačně se podívejte, kolik měsíčně:

  • utratíte za spotřební zboží a bydlení,
  • zaplatíte jako splátky úvěrů,
  • investujete a uspoříte,
  • vyděláte.

Každá vydělaná koruna má své místo:
Příjem = spotřeba domácnosti + splátky úvěrů + investice

 V dalších dílech budeme pracovat s jednotlivými kategoriemi. Kdo nic nesleduje, ten nic neřídí. Proto je důležité mít přehled o výdajích a příjmech.

 

Co dělat, když jste poslali peníze na špatný účet?

Facebook
WhatsApp
Email